• Nowoczesne rozwiązania pomiarowe


    dla budownictwa i geodezji

  • Nowoczesne rozwiązania pomiarowe


    dla budownictwa i geodezji

Tachimetry

Rozwiązania hybrydowe

Tachimetry i systemy GNSS Hybrydowe

Wszystkie tachimetry jednoosobowe z serii PS i DS mogą współpracować z odbiornikami serii HiPerSR jako hybrydowy zestaw pomiarowy.
Innowacyjnym rozwiązaniem w tej technologii jest komunikacja pomiędzy jednoosobowym tachimetrem i użytkownikiem z tyczką (na której oprócz lustra znajduje się odbiornik GNSS) za pomocą Bluetootha dalekiego zasięgu LongLink.
Użytkownik w terenie w zależności od potrzeby korzysta albo z pomiaru jednoosobowego tachimetrem, a gdy traci wizurę przełącza się w tryb pomiaru GNSS RTK i z dokładnością centymetrową wykonuje pomiar. Technologia Hybrydowa łączy w sobie zalety tachimetru jednoosobowego z pomiarami GNSS z wykorzystaniem sieci referencyjnych. Całością pomiarów steruje oprogramowanie MAGNET.


Fototachimetry

IS-300

Aby dokonać najdokładniejszego pomiaru różnic wysokościowych, wymagane jest zastosowanie sprzętu o dużym stopniu zaawansowania technologicznego. Jest nim tachimetr typu foto z serii IS-300 producenta Topcon, a w tym IS-301, IS-303 oraz IS-305. Wszystkie modele z tej generacji posiadają dwuosiowy kompensator o zakresie pracy ±6.

Tachimetry mogą pracować zarówno w trybie pomiaru lustrowego, jak i bezlustrowego. Największą dokładność oraz najdalszy zasięg pracy zapewnia typ lustrowy - 4000 m, przy dokładności ±(2 mm + 2 ppm). Istnieje również możliwość powiększenia obrazu nawet trzydziestokrotnie (30x). Sprzęt dokonuje także skanowania z prędkością 20 obrazów na sekundę. Umożliwia to sprawne zmierzenie kątów poziomych, pionowych oraz odległości na otwartych przestrzeniach na placach drogowych lub autostradach.

Plik do pobrania

Zmotoryzowane

GT

Wśród udostępnionych tachimetrów znalazły się modele GT-500 (502, 503, 505) oraz GT-1000 (1001, 1002, 1003), wykonane przez producenta Topcon. Jest to sprzęt zmotoryzowany, umożliwiający wygodną obsługę przez wyłącznie jedną osobę. Dzięki stałemu połączeniu z Internetem (modem GSM/GPRS), dane mogą zostać od razu przekazane do zewnętrznego systemu.

Tachimetr wykorzystuje technologię wyszukiwania lustra (UltraTrac), umożliwiając jego sprawniejsze odnalezienie, co znacząco przyspiesza prowadzone prace. W zależności od modelu osiągają zasięg pracy na pryzmat do nawet 5000 m, a bez pryzmatu do 1000 m. Pomiar następuje od 0,4 do 0,9 s (przy pomiarze precyzyjnym). Aby zwiększyć komfort eksploatacji, urządzenie zostało wyposażone w duży wyświetlacz, z intuicyjnym interfejsem działającym w systemie operacyjnym Windows (oprogramowanie MAGNET).

Plik do pobrania

DS-200i

Wśród zmotoryzowanych tachimetrów producenta Topcon, znalazła się również seria DS-200i (201i, 203i, 205i), wyposażona w przejrzysty wyświetlacz LCD (3,5”), a także system operacyjny Windows z oprogramowaniem MAGNET FIELD. Sprzęt znajduje doskonałe zastosowanie w trudnych warunkach środowiskowych, dzięki całkowitej wodoszczelności (klasa IP67). Urządzenia mogą osiągać dokładność w zależności od modelu od 1” do 5”, przy zasięgu do 6000 m (pomiar bezlustrowy 1000 m). Wyposażone zostały w kompensator dwosiowy cieczowy o zakresie ±6 ́, a także komunikację radiową, umożliwiającą sprawny kontakt z innymi pracownikami na terenie placu budowy.

Plik do pobrania

DS

Połączenie bezprzewodowej technologii Bluetooth (LongLink) oraz pracy w trybie jednoosobowym sprawiło, że tachimetr z serii DS (101, 103, 105) producenta Topcon do doskonałe rozwiązanie dla firm poszukujących zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Urządzenia umożliwiają dokonanie pomiarów zarówno w trybie bezlustrowym, jak i lustrowym (zasięg 6000 m), a ich dokładność jest uzależniona od modelu. DS-101 wyróżnia się dokładnością 1”, podczas gdy dla DS-105 jest to 5”. Sprzęt pracuje w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni Celsjusza, również podczas opadów atmosferycznych (klasa wodoszczelności IP65).

Dla ułatwienia kontroli parametrów pracy tachimetrów, zostały one wyposażone w ekrany LCD jedno- lub dwustronne oraz w system operacyjny Windows z oprogramowaniem MAGNET FIELD.

Plik do pobrania

PS

Tachimetr z serii PS to nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające pracę „w chmurze”, a tym samym przesyłanie danych przykładowo do bazy danych w innym państwie. Zawdzięcza to połączeniu z Internetem, dzięki oprogramowaniu MAGNET. Urządzenie posiada również wbudowaną pamięć wewnętrzną 8GB oraz wbudowaną technologię Bluetooth.

Plik do pobrania

Windows

OS

Producent Topcon oferuje połączenie precyzyjnego dalmierza, wraz z zaawansowanym systemem pomiaru kątów. Jest nim tachimetr OS, który został również wzbogacony o duży wyświetlacz LCD (dotykowy), elektroniczną libellę, a także system TSshield (z GPS i GSM). Pomiar dokonywany jest lustrowo do 5000 m, a bezlustrowo do 500 m. Urządzenie stanowi połączenie technologii stosowanych przez Topcon oraz Sokkia FX, ciesząc się dużą popularnością między innymi wśród geodetów.

Plik do pobrania

Podstawowe

ES

Seria ES to kolejne połączenie technologii wykorzystywanych przez producenta Topcon oraz Sokkia, tym razem przystosowane przede wszystkim do pracy na otwartych przestrzeniach w trudnych warunkach środowiskowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, tachimetr może działać nawet przez 36 godzin. Dla zwiększonego komfortu eksploatacji, został on wzbogacony również o funkcje, umożliwiające dokonanie pomiarów w całkowitej ciemności (podświetlana klawiatura, duży wyświetlacz LCD).

Plik do pobrania

GTS-255

W przeciwieństwie do innych serii, model GTS-255 to rozwiązanie dla osób, które poszukują prostych urządzeń, spełniających wyłącznie swoją podstawową funkcję: dokonywanie pomiarów odległości. Urządzenie zapewnia odczyt nawet z odległości do 2000 m, przy dokładności +/-(2mm+2mm/km) z powiększeniem 3x, wykorzystując kompensator dwuosiowy cieczowy. Praca przebiega bezawaryjnie w temperaturze od -20 do +50°C.

Plik do pobrania
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.