• Nowoczesne rozwiązania pomiarowe


    dla budownictwa i geodezji

  • Nowoczesne rozwiązania pomiarowe


    dla budownictwa i geodezji

Lasery budowlane

Jeżeli planują Państwo realizować prace konstrukcyjne, wykończeniowe, murarskie i inne, niezbędne okażą się prezentowane poniżej krzyżowe lasery budowlane producenta Nivel System. Dzięki wyraźnym liniom referencyjnym oraz wiązkom w kolorze czerwonym lub zielonym (do czterech razy bardziej widzialne!) doskonale sprawdzają się zarówno na terenach otwartych, jak i w pomieszczeniach o niewielkiej dostępnej powierzchni użytkowej.

Każdy oferowany laser krzyżowy łączy w sobie połączenie dużej wydajności z komfortem obsługi. Zostało to osiągnięte poprzez załączenie w zestawie praktycznych adapterów służących do zamontowania sprzętu na ścianie lub statywie. Alternatywnie można wykorzystać wbudowane gwinty, aby stabilnie zamocować urządzenie. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z wszystkimi dostępnymi modelami.

CL8G

Niezależnie czy realizują Państwo prace konstrukcyjne, czy ogólnobudowlane multilaser krzyżowy CL8G doskonale zastąpi niwelatory oraz poziomnice. W sprzęcie uwzględniono zasilanie przy pomocy akumulatora, a także elektroniczny kompensator, aby zapewnić najwyższą dokładność poziomowania płaszczyzny, redukując wszelkie powstałe drgania. Urządzenie wyznacza płaszczyznę w poziomie oraz dwie w pionie.

Plik do pobrania

CL8

Dla Klientów poszukujących niezawodnych rozwiązań przygotowane zostały lasery budowlane z serii CL8, które wzmocniono dodatkowo gumowymi elementami na całej obudowie. Dzięki temu nie doznają uszkodzenia w sytuacji upuszczenia, otarcia lub uderzenia. Sprzęt pozwala wyznaczyć kąt prosty, generując zarówno wiązkę poziomą, jak i pionową. Jednoczenie określa płaszczyzny w pionie (2) i poziomie (1).

Plik do pobrania

CL4G

Laser krzyżowy CL4G to sprzęt precyzyjnie wyznaczający kierunek wyświetlanej wiązki laserowej (w kolorze zielonym - lepiej widzialny, niż kolor czerwony), dzięki zastosowaniu leniwki z podziałką kąta poziomego. Jednocześnie posiada pionownik, aby jeszcze dokładniej wpasować podczas prac prostopadłych. Urządzenie sprawdza się podczas prowadzonych prac wykończeniowych oraz ogólnobudowlanych.

Plik do pobrania

CL4

Nivel System przygotował model krzyżowy CL4 w celu dostarczenia na międzynarodowy rynek wysokowydajnego sprzętu, który doceni każda firma budowlana realizująca prace konstrukcyjne, czy murarskie. Posiada on jasną, doskonale widzialną wiązkę, która wraz z wbudowanym pionownikiem, umożliwia przenoszenie punktów. Leniwka z podziałką koła poziomego ustawia wiązkę zgodnie z założoną wartością kąta.

Plik do pobrania

CL3D

W naszej ofercie nie mogło również zabraknąć wielozadaniowego lasera krzyżowego CL3D producenta Nivel System z praktycznymi gwintami 1/4”, aby zamontować urządzenie na statywie. Dzięki zablokowaniu kompensatora można z łatwością korzystać z linii skośnych, a także pochylać sprzęt. Urządzenie zostało wyposażone w aż trzy głowice, które pozwalają wygenerować płaszczyzny w pionie i poziomie.

Plik do pobrania

CL2

CL2 to laser krzyżowo-osiowy stosowany w pracach budowlanych i konstrukcyjnych, który generuje 3 osie oraz 5 punktów. Aby sprawnie wyznaczyć na ścianie pionowe i poziome linie w zestawie został uwzględniony adapter magnetyczny, który pozwala zamontować sprzęt na wybranej powierzchni. Dzięki zastosowaniu opcji blokowania kompensatora, urządzenie można pochylać bądź wykorzystać linie skośne.

Plik do pobrania

FL1

Producent Nivel System doskonale zdaje sobie sprawę, że sprzęt wykorzystywany na pracach budowy często jest narażony na uszkodzenia. Dlatego laser krzyżowy FL1 posiada gumowe wzmocnienia obudowy oraz klasę ochrony IP42, aby zabezpieczyć go przed otarciami bądź uderzeniami. Sprzęt posiada opcję wyświetlania wiązki od dołu, jednocześnie generując płaszczyznę w pionie i poziomie.

Plik do pobrania

FL1G

Czerwona wiązka lasera nie jest widoczna w każdych warunkach - dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest sprzęt pomiarowy krzyżowy FL1G, który wykorzystuje wiązkę zieloną. Aby osiągnąć skrzyżowane linie pod kątem prostym wystarczy wykorzystać opcję wyświetlania wiązek od dołu, jednocześnie urządzenie pozwala generować płaszczyzny pionowe i poziomie. Model posiada wzmocnioną obudowę.

Plik do pobrania

CL1G

Krzyżowy laser budowlany CL1G doskonale sprawdza się zarazem wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki funkcji pulsacyjnej, a także bardzo wyraźnym liniom referencyjnym. Sprzęt pozwala łatwo wygenerować płaszczyzny pionowe i poziomie osobno lub razem - tworząc ramiona przecinające się pod kątem prostym. Dla zwiększenia komfortu eksploatacji, w zestawie uwzględniono adapter.

Plik do pobrania

CL1

Wygoda obsługi idzie w parze z wysoką funkcjonalnością w przypadku tego modelu lasera krzyżowego. CL1 można z łatwością zamontować na statywie lub na ścianie, dzięki adapterowi (znajduje się w zestawie). Sam sprzęt generuje płaszczyznę pionową, poziomą oraz w postaci ramion przecinających się pod kątem prostym. Dzięki dużej widzialności wiązki urządzenie można stosować na zewnątrz.

Plik do pobrania

CL1D

Na placach budowy zalecamy zastosowanie wielozadaniowego lasera krzyżowego CL1D, który wyznacza płaszczyzny w pionie i poziomie w zakresie 360°. Sprzęt został wyposażony w funkcję zablokowania kompensatora, dzięki czemu można go swobodnie pochylać. Dla wyższego komfortu eksploatacji producent Nivel System poszerzył urządzenia o gwinty, umożliwiające zamontowanie modelu na statywie.

Plik do pobrania
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.